صفر تا صد کلوز فرند در استوری اینستاگرام (پارت اول)

همان طور که در مقالات قبلیمان در رابطه با استوری اینستاگرام برایتان توضیح دادیم، شما می توانید تصاویر و ویدئوهای مورد نظرتان را از طریق استوری به مدت نامحدودی (24 ساعت) برای تمامی مخاطبان خود به نمایش بگذارید. یکی از معایب این قابلیت اینستاگرام این است که شاید شما دوست نداشته باشید که استوری شما توسط تمامی مخاطبان خرید فالوور اینستاگرام شما مشاهده شود، در این حالت هیچ راه چاره ای وجود نداشت، تا اینکه قابلیت جدیدی به نام کلوز فرند به سایر امکانات اینستاگرامی اضافه گردید. برای آگاهی از زیر و بم این قابلیت تا پایان این مقاله در کنار ما باشید.

منظور از کلوز فرند اینستاگرام چیست؟

کلوز فرند به لیستی گفته می شود که شامل دوستان نزدیک یک شخص می باشد. این لیست در زمان قابل ادیت یا ویرایش می باشد و کاربر می تواند از این لیست افراد را حذف یا اضافه نماید. نکته جالب این است که این لیست کاملا اختیاری است و مخاطبان یا فالوورهای شما نمی تواند جهت اضافه شدن در این لیست به شما درخواست ارسال نمایند. این لیست صرفا برای بارگذاری استوری در اینستاگرام می باشد، به طوری که شما در هنگام آپلود کردن یک استوری می توانید انتخاب کنید که این استوری صرفا برای دوستان نزدیکتان قابل مشاهده باشد. همان طور که از صحبت های ما نتیجه گیری می شود، این حالت بیشتر می خواهد تا حریم خصوصی و شخصی افراد را حفظ نماید.

چگونه برای کلوز فرند هایمان استوری ایجاد کنیم؟

حال که با مفهوم کلوز فرند در استوری اینستاگرام آشنا شده اید، باید با نحوه ایجاد لیست کلوز فرند آشنا شوید. برای ساخت لیست کلوز فرند یا دوستان نزدیک خود، ابتدا به صفحه پروفایل خود وارد شوید، در قسمت بالا و سمت راست پروفایلتان روی گزینه سه نقطه ضربه بزنید. پس از زدن گزینه سه نقطه منوی مورد نظر باز می شود. در منوی باز شده روی گزینه کلوز فرند که از پایین در ردیف دوم قرار دارد ضربه بزنید. پس از انتخاب این گزینه یک صفحه سفید برای شما باز می شود. اگر تاکنون کسی را به نوان کلوز فرند انتخاب نکرده باشید، در جلوی این عنوان عدد صفر نمایش داده می شود. برای اضافه کردن دوستان خود به لیست، ابتدا روی گزینه سرچ ضربه بزنید و اسامی دوستان خود را جست و جو نمایید. سپس آن ها را انتخاب کنید و به لیست خود وارد نمایید. به این صورت لیست کلوز فرند خود ساخته اید.

 

چگونه می توانم برای دوستان نزدیکم استوری بگذارم؟

برای ارسال استوری صرفا برای لیست کلوز فرند خود، ابتدا به قسمت هوم یا فید وارد شوید. گزینه دوربین استوری را انتخاب کنید و استوری را باز نمایید. پس انتخاب عکس یا متن خرید فالوور ارزان مورد نظر به عنوان محتوای استوری اینستاگرام خود، در قسمت پایین و سمت چپ، آیکونی به شکل یک ستاره سبز وجود دارد، با انتخاب این آیکون می توانید استوری خود را صرفا برای کلوز فرند خود ارسال نمایید.

کاربرد کلوز فرند در اینستاگرام به چه منظور است؟

تا پیش از به وجود آمدن این قابلیت و آپدیت جدید اینستاگرام، در پیج هایی که خصوصی بودند و به قول معروف فرد پیج خود را بسته بود، صرفا فالوورهای آن کاربر قادر به دیدن استوری های آن شخص بودند و در پیج هایی که عمومی یا تجاری بودند تمامی افرادی که در اینستاگرام حضور دارند در صورت ورود به آن پیج قادر بودند تا استوری های پیج را مشاهده نمایند. در این حالت هیچ فضای خصوصی وجود نداشت. اینستاگرام با ایجاد کردن کلوز فرند سعی کرده است تا این حریم خصوصی افراد را بیشتر حفظ کند و به آن احترام بگذارد. به عنوان مثال تصور کنید که شما شب خوبی در مهمانی یکی از دوستانتان سپری کرده اید و تمایل دارید که تصاویر خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید؛ اما ترجیح می دهید تا صرفا دوستان نزدیک شما استوری شما را مشاهده کنند نه کل فالوورهایتان! برای این کار ابتدا می توانید طبق دستور العمل ذکر شده نسبت به ایجاد لیست کلوز فرند اقدام کرده و پس از آن استوری خود را فقط برای آن ها به نمایش در آورید.

نتیجه گیری

کلوز فرند هنوز هم شامل نکات بیشتری است که شما می توانید با مراجعه به مقاله دوم ما با عنوان صفر تا صد کلوز فرند در استوری اینستاگرام (پارت دوم) از آن ها مطلع شوید.