Ankara Ceza Avukatı

Ankara Ceza Avukatı arayışındaysanız size mutlaka tecrübeli bir hukuk mensubu destek olmalıdır.  Hukuki anlamda sorun yaşadığınızda tedirgin bir ruh haline bürünmeniz oldukça doğaldır. Böyle durumlarda yaşadığınız sorunun büyüklüğüne göre ceza ödemeniz ve hatta özgürlüğünüzün elinizden alınmasına sebep olabilecek olumsuzluklar ortaya çıkabilir.

Bu sebeple bu hukuki süreci en az hasarla atlatabilmek için en başta panik yapmamalı, daha sonra doğru avukat seçimine odaklanmalısınız. Avukat seçimi davalarınızın olumlu sonuçlanabilmesini doğrudan gerçekleştirebilecek bir etkendir. Kanunlara hâkim, kafanızda yer alan her soruya cevap verebilecek, müvekkili olarak size değer verdiğini hissettirecek ve mesleki tecrübesi olduğunu hissedebileceğiniz bir ceza avukatı olmalıdır. Öte yandan Ankara Ceza Avukatları, ağırlıklı olarak Ceza Hukuku alanında hizmet verirler.

Ceza Hukuk Süreçlerinde Avukat Seçimi Önemi

Seçim yaparak anlaştığınız ceza avukatı tarafından bütün hukuki süreç dikkate alınır. Veriler ele alınarak dilekçe verilme aşamasından başlayarak savunma aşamasına kadar olan her basamak çok büyük bir özenle gerçekleştirilir. Avukat seçimi her alanda önemli bir husus olmakla birlikte Ceza Hukuku süreçleri söz konusu olduğunda avukat seçimi daha fazla dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Dilekçe ve savunmanızda yer alan en ufak bir eksik bile olsa hürriyetiniz elinizden alınabilir. Buna ek olarak yine bu küçük eksikler haksız yere hakkınızda para cezası uygulanmasına sebep olabilir. Bu nedenle iyi bir Ankara Ceza Avukatı seçmeniz bu sonucu değiştirecek kadar önemli bir husustur. Katılan veya sanık ayrımını yapmadan hak ve hürriyetlerinizi savunarak gerçekliğe ulaşma yolunda size en iyi hizmeti verebilecek bir ceza avukatı seçmelisiniz.

Ankara Ceza Avukatları Hangi Alanlarda Hizmet Verir?

Ankara Ceza Avukatı, ağır ceza mahkemeleri ile birlikte daha pek çok alanda hizmet verir. Asliye ağır ceza mahkemeleri, çocuk ceza ve çocuk ağır ceza mahkemeleri, sulh ceza hekimliği veya fikri sinai ceza mahkemeleri gibi konularda hizmet verir. Bu alanlarda temsil hizmeti ve hukuki danışmanlık hizmetleri veren Ankara Ceza Avukatı, mağdur, müşteki, şüpheli ve sanık konumdaki müvekkilleri adına soruşturma yaparlar.

Soruşturma ve kovuşturma süreçlerinin her aşamasını ilmek ilmek işlermiş gibi büyük bir dikkat ve özenle yapan Ankara Ceza Avukatı tecrübe ve profesyonelliğini işinin her alanında yansıtır. Ceza hukuku dışında bilişim suçları, ekonomik suçlar ve iş kazalarından kaynaklanan tüm uyuşmazlık konularında da müvekkillerine hizmet verebilen Ankara Ceza Avukatları ceza hukukuna dayalı olarak şöyle hizmetler verir;

  • Sulh, Asliye ve Ağır ceza mahkemelerindeki sanık ve müdahil müvekkilliği
  • Trafik kazalarından kaynaklanmış ceza davaları, kusur oranına karşı tespit ve itirazlar
  • Ankara Ceza avukatı olarak mevcut davanın her aşamasında sanık ve müşteki vekilliği
  • Suç duyurusunda bulunma ile birlikte Cumhuriyet Savcılığı hazırlık soruşturması esnasındaki müdahale ve takipler
  • Sinai Mülkiyet haklarından kaynaklanmış cezai takip ve davalar ile birlikte Çek Yasası
  • Kanunlarla düzenlenmiş cezai müeyyideler için dava ve şikâyet takibi
  • Ankara Ceza Avukatı Sabıka kayıt ve sicillerin zaman aşımı ve hukuki sebeplerle silinmesi talepleri gibi konular.

Ceza Hukuku Nedir?

Suç adı verilen insan davranışlarının şekillerine bakılarak buna özgü yaptırımları sağlayan hukuk dalına ceza hukuku denmektedir. Ceza hukukuna konu olan temelde iki unsur bulunur. Bu unsurları suç ve ceza olarak nitelendirebiliriz. Suç ve ceza kavramlarını ince ayrıntılarıyla inceleyen hukuk bölümüne ise Ceza Hukuku denir. Ceza hukuku ikiye ayrılır; Genel Ceza Hukuku (Ceza Genel) ve Özel Ceza Hukuku (Ceza Özel) olarak iki bölümde incelenir.